Fyziojóga s Lenkou

Lektor: Mgr. Lenka Vaňková

Fyziojóga v mém pojetí vychází především z Iyengarovy jógy – v současnosti nejznámějšího a nejpropracovanějšího systému jógy, pojmenovaného podle B.K.S. Iyengara.
Ve svých hodinách dbám na přesné provádění jógových pozic s použitím pomůcek jako jsou deky, destičky, pásky a cihly.
Protože jsem fyzioterapeutka duší i tělem, vše spojuji s funkčními fyzioterapeutickými postupy. Mým cílem je, abyste ze cvičení měli co největší užitek i požitek.
Preferuji individuální přístup v uzavřené skupině maximálně šesti lidí, kde mohu dobře
obsáhnout vaše zdravotní obtíže.
Fyziojóga je určena pro zdravé jedince v plné síle, ale i pro ty, kteří si momentálně nemohou dovolit plné provedení asán, ať už z důvodu omezení kloubní pohyblivosti, svalového zkrácení nebo svalové slabosti.
Také je velmi vhodná pro lidi v pokročilejším věku.

Ve svých hodinách dbám na precizní provádění jógových pozic (asán) s použitím pomůcek – deky, pásky, destičky a cihly. Budu Vás také korigovat slovně nebo Vás do pozice navedu, abyste měli ze cvičení co největší užitek i požitek.
Pomůcky umožní Vašemu tělu pracovat správně i v případě, že si momentálně nemůžete dovolit jejich plné provedení třeba z důvodu zdravotních potíží v podobě omezené hybnosti kolene, bolestivého
ramene apod.

O lektorovi

V roce 2003 jsem dokončila studium na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity a od té doby pracuji jako fyzioterapeutka. S Iyengar jógou jsem se seznámila na pracovišti Mudr. Jana Černého, kde jsem také byla 15 let zaměstnaná. Cvičila jsem pod vedením Mudr. Černého, absolvovala jsem semináře vedené zahraničními lektory jako Gabriella Guibilaro a další.
Od roku 2018 jsem lektorkou jógy.