Výlety pro seniory

Lektor: ing. Antonín Moravec

Výlety do okolí, pod vedením a s poutavým povídáním zkušeného turisty. Prohlídka měst, pamětihodnosti, přírodní krásy, pohoda, přátelství.
Odjezdy upřesněny před akcí, odjezdy a srazy ráno 8 – 9 hod. a návraty do Brna 17 – 18 hod.
Na výlet je nutné se předem přihlásit, podrobné informace budou zveřejněny a zaslány přihlášeným. aktualitách.

 

Výlet do Třebíče

TERMÍN VÝLETU DO TŘEBÍČE Z 23. 10. 2020 JE V RÁMCI OPATŘENÍ VLÁDY ČR ZRUŠEN. NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE ZVEŘEJNĚN IHNED JAK BUDE SITUACE PŘÍZNIVĚJŠÍ. 

Na tento výlet je potřeba se předem přihlásit vzhledem k celkové situaci a je nutné mít průkaz Botanky (přihlášku), omezená kapacita 20 osob, nutné s sebou vzít roušku a dbát na hygienu a rozestupy.

Vstupy do vnitřních prostor budou omezeny na počet 10.

Program:

Sraz: Brno – hlavní vlakové nádraží 7.25h před vstupem do hlavní budovy – odjezd vlaku 7:41 směr Třebíč

8:49 – Třebíč – Židovské město, zapsané jako památka UNESCO 2 synagogy, celé město krásně opravené, najdeme Mikve, bazilika sv. Michala, klášter – Muzeum vysočiny, kostel sv. Martina, malovaný dům, Galerie
Návrat vlakem 15:08 h příjezd do Brna 16:14 h.

S sebou:

Pohodlné oblečení pohodlná obuv, obnos na malé občerstvení a vstupy. Jízdné si hradí každý sám dle individuálních slev.

Na tento výlet je potřeba se přihlásit předem na recepci Botanky.

 


O lektorovi:
Ing. Antonín Moravec, rodák z Ivančic, se narodil se do turistické rodiny (děda s babičkou stáli v Ivančicích u založení odboru KČT, táta s maminkou tvořili základ Klubu v letech, kdy byl součástí ČSTV). Vystudoval Vysokou školu ekonomickou, obor zahraniční obchod. Polovinu profesního života prožil s českými (ale i slovenskými a německými) textilkami. V současnosti je předsedou odboru KČT v Ivančicích a místopředsedou Jihomoravské oblasti Klubu.

„Na Botance jsme uskutečnili sérii besed a přednášek o turistice, cestování a pobytu v přírodě a poté přešli od „teorie k praxi“. Jsem na Botance občasným průvodcem kratších jednodenních výletů, kdy probereme jak místní historii, pověsti i zajímavé poznatky z daného místa, tak přírodní úkazy i krásy včetně významných osobností. Již jsme navštívili s výletníky Ivančice, Znojmo, Tišnov, Bílovice, Oslavany, Podyjí a oblast Bílého potoka od Šmelcovny po Veverskou Bítýšku. Letos pro zájemce chystá výlet znovu do Znojma, Rosic na Pálavu a jistě podle přání účastníků přibudou další zajímavá místa v Jihomoravském kraji.“

Do klubu se můžete přihlásit kdykoliv.
Po vyplnění přihlášky a uhrazení provozního poplatku 50,- na pololetí jsou tyto akce zdarma, pokud není uvedeno jinak. Rozvrh akcí zasíláme přihlášeným smskou vždy na další týden.