Výlety pro seniory

Lektor: ing. Antonín Moravec

15. 12. 2022 – Výlet do vánočního Znojma. Sraz 8h autobusové nádraží Zvonařka, odjezd 8:25 bus. Navštívíme prohlídkový okruh Stará škola, klášter Louka, Kostel nanebevzetí panny Marie, vánoční trhy na náměstí a dle nálady účastníků areál hradu a pivovaru. Návrat kolem 16h zpět do Brna.

NUTNÉ PŘIHLÁŠENÍ NA RECEPCI, KVŮLI NAHLÁŠENÍ SKUPINY V DOPRAVĚ PŘEPRAVCI!!

Výlety do okolí s poutavým povídáním zkušeného turisty. Prohlídka měst, pamětihodnosti, přírodní krásy, pohoda, přátelství.
Odjezdy upřesněny před akcí, odjezdy a srazy ráno 8 – 9 hod. a návraty do Brna 16 – 17 hod.
Na výlet je nutné se předem přihlásit, podrobné informace budou zveřejněny a zaslány přihlášeným. aktualitách.

 

 

Průvodce:
Ing. Antonín Moravec, rodák z Ivančic, se narodil se do turistické rodiny (děda s babičkou stáli v Ivančicích u založení odboru KČT, táta s maminkou tvořili základ Klubu v letech, kdy byl součástí ČSTV). Vystudoval Vysokou školu ekonomickou, obor zahraniční obchod. Polovinu profesního života prožil s českými (ale i slovenskými a německými) textilkami. V současnosti je předsedou odboru KČT v Ivančicích a místopředsedou Jihomoravské oblasti Klubu.

„Na Botance jsme uskutečnili sérii besed a přednášek o turistice, cestování a pobytu v přírodě a poté přešli od „teorie k praxi“. Jsem na Botance občasným průvodcem kratších jednodenních výletů, kdy probereme jak místní historii, pověsti i zajímavé poznatky z daného místa, tak přírodní úkazy i krásy včetně významných osobností. Již jsme navštívili s výletníky Ivančice, Znojmo, Tišnov, Bílovice, Oslavany, Podyjí a oblast Bílého potoka od Šmelcovny po Veverskou Bítýšku. Letos pro zájemce chystá výlet znovu do Znojma, Rosic na Pálavu a jistě podle přání účastníků přibudou další zajímavá místa v Jihomoravském kraji.“

 

Do klubu se můžete přihlásit kdykoliv.
Po vyplnění přihlášky a uhrazení provozního poplatku 100,- na pololetí jsou tyto akce zdarma, pokud není uvedeno jinak. Rozvrh akcí zasíláme přihlášeným smskou vždy na další týden.