Výlety pro seniory

Lektor: ing. Antonín Moravec

30. 3. 2023Celodenní výlet Ivančice zpět do Moravských Bránic – Ivančice s průvodcem Ing. Antonínem Moravcem ivančickým rodákem. Sraz 7:30 v hale hlavního nádraží odjezd 7:49h do Ivančic na prohlídku města a výstavu „Na ostrově zahrad- 500. výročí narození Jana Blahoslava“ (nejen zajímavé historické dokumenty). Muzeum, cukrárna, možnost dřívějšího návratu do Brna vlakem. Pro zdatné, pěší trasa po proudu řeky Jihlavy velice upravená písková cesta, krásná příroda, rovný terén do Moravských Bránic Jihlavy 7km, hostinec. Zpět vlakem z Bránic do Brna 15:30h. NA VÝLET JE NUTNÉ SE PŘIHLÁSIT NA RECEPCI.

 

 

NUTNÉ PŘIHLÁŠENÍ NA RECEPCI, KVŮLI NAHLÁŠENÍ SKUPINY V DOPRAVĚ PŘEPRAVCI!!

Výlety do okolí s poutavým povídáním zkušeného turisty. Prohlídka měst, pamětihodnosti, přírodní krásy, pohoda, přátelství.
Odjezdy upřesněny před akcí, odjezdy a srazy ráno 8 – 9 hod. a návraty do Brna 16 – 17 hod.
Na výlet je nutné se předem přihlásit, podrobné informace budou zveřejněny a zaslány přihlášeným. aktualitách.

 

 

Průvodce:
Ing. Antonín Moravec, rodák z Ivančic, se narodil se do turistické rodiny (děda s babičkou stáli v Ivančicích u založení odboru KČT, táta s maminkou tvořili základ Klubu v letech, kdy byl součástí ČSTV). Vystudoval Vysokou školu ekonomickou, obor zahraniční obchod. Polovinu profesního života prožil s českými (ale i slovenskými a německými) textilkami. V současnosti je předsedou odboru KČT v Ivančicích a místopředsedou Jihomoravské oblasti Klubu.

„Na Botance jsme uskutečnili sérii besed a přednášek o turistice, cestování a pobytu v přírodě a poté přešli od „teorie k praxi“. Jsem na Botance občasným průvodcem kratších jednodenních výletů, kdy probereme jak místní historii, pověsti i zajímavé poznatky z daného místa, tak přírodní úkazy i krásy včetně významných osobností. Již jsme navštívili s výletníky Ivančice, Znojmo, Tišnov, Bílovice, Oslavany, Podyjí a oblast Bílého potoka od Šmelcovny po Veverskou Bítýšku. Letos pro zájemce chystá výlet znovu do Znojma, Rosic na Pálavu a jistě podle přání účastníků přibudou další zajímavá místa v Jihomoravském kraji.“

 

Do klubu se můžete přihlásit kdykoliv.
Po vyplnění přihlášky a uhrazení provozního poplatku 100,- na pololetí jsou tyto akce zdarma, pokud není uvedeno jinak. Rozvrh akcí zasíláme přihlášeným smskou vždy na další týden.