Výlety pro seniory

Lektor: ing. Antonín Moravec

Výlety do okolí s poutavým povídáním zkušeného turisty. Prohlídka měst, pamětihodnosti, přírodní krásy, pohoda, přátelství.
Odjezdy upřesněny před akcí, odjezdy a srazy ráno 8 – 9 hod. a návraty do Brna 16 – 17 hod.
Na výlet je nutné se předem přihlásit, podrobné informace budou zveřejněny a zaslány přihlášeným. aktualitách.

Výlet Moravský Krumlov – čtvrtek 21. 10. 2021

Na tuto akci je nutné se přihlásit předem, rezervujeme místa na výstavu.

Sraz: Brno hlavní vlakové nádraží 7:30 v hale, odjezd vlaku 7:54 Program: Moravský Krumlov zámek, Slovanská Epopej, sv. Floriánek, naučná stezka, nebo podle počasí v říjnu po prohlídce Epopeje po Rokytné do Ivančic, eventuelně kratší okruh. Dopravu si hradí každý sám, dle individuálních slev.              S sebou: Pohodlné oblečení, pohodlnou obuv, pití, svačinu, obnos na malé občerstvení a vstupy.

Jízdné si hradí každý sám.

 

Výlet Dolní Kounice – čtvrtek 11. 11. 2021  

celodenní výlet s průvodcem Antonínem Moravcem. Na tuto akci je nutné se přihlásit předem

Sraz 7:30 ve vestibulu hl. vlakového nádraží, po individuálním zakoupení jízdenky do Moravských Bránic a zpět odchod na 6.nástupiště odjezd vlaku směr Bohutice 7:54.

Program: židovské památky (synagoga, hřbitov) klášter Rosa Coeli. S sebou: Pohodlné oblečení, pohodlnou obuv, pití, svačinu, obnos na občerstvení a vstupné 90,- synagoga + klášter.

 

Na výlety je potřeba se přihlásit předem na recepci Botanky: recepce@botanka.cz, 725 871 752.

Na výletech je potřeba dbát na hygienu a rozestupy, vezměte s sebou prosím i respirátor. 

Průvodce:
Ing. Antonín Moravec, rodák z Ivančic, se narodil se do turistické rodiny (děda s babičkou stáli v Ivančicích u založení odboru KČT, táta s maminkou tvořili základ Klubu v letech, kdy byl součástí ČSTV). Vystudoval Vysokou školu ekonomickou, obor zahraniční obchod. Polovinu profesního života prožil s českými (ale i slovenskými a německými) textilkami. V současnosti je předsedou odboru KČT v Ivančicích a místopředsedou Jihomoravské oblasti Klubu.

„Na Botance jsme uskutečnili sérii besed a přednášek o turistice, cestování a pobytu v přírodě a poté přešli od „teorie k praxi“. Jsem na Botance občasným průvodcem kratších jednodenních výletů, kdy probereme jak místní historii, pověsti i zajímavé poznatky z daného místa, tak přírodní úkazy i krásy včetně významných osobností. Již jsme navštívili s výletníky Ivančice, Znojmo, Tišnov, Bílovice, Oslavany, Podyjí a oblast Bílého potoka od Šmelcovny po Veverskou Bítýšku. Letos pro zájemce chystá výlet znovu do Znojma, Rosic na Pálavu a jistě podle přání účastníků přibudou další zajímavá místa v Jihomoravském kraji.“

 

Do klubu se můžete přihlásit kdykoliv.
Po vyplnění přihlášky a uhrazení provozního poplatku 50,- na pololetí jsou tyto akce zdarma, pokud není uvedeno jinak. Rozvrh akcí zasíláme přihlášeným smskou vždy na další týden.