Pozvánka na červenec a srpen

Příměstské tábory pro děti jsou na Botance již zaplněny, volná místa jsou pouze na Vojtově. Termín od 18. 7 – 22. 7 a 25. 7. – 29. 7. 2022 pro děti od 6 – 11let. Info tel.č. 775 857 959, recepce@kaveeska.cz.

Naše mateřská organizace Kávéeska p.o pro Vás připravila na letní měsíce červen, červenec, srpen a září – Festival UPROSTŘED, program najdete zde:

https://festivaluprostred.cz/program/

………………………..

Cvičení pro seniory – Volnočasové centrum Vojtova 7

Pravidelné fitness cvičení pro seniory z klubu, vždy ve středu. Zahájení 13. 7. 2022 od 15h a od 16h, cvičitelka Janička. Na cvičení je nutné se předem přihlásit. Rezervační systém zde:

https://botanka.isportsystem.cz/

…………………………

Výlet pro seniory 14. 7. 2022 – Velká Bíteš

Sraz u zast. autobusů na mostě nad tramvajemi v 7:30. Odjezd autobusu směr Velká Bíteš 7:45, platí zde jízdenka IDS. Jízdné si hradí každý sám dle vlastních slev. Návštěva města procházka k Dolnímu Mlýnu, kde nás čeká výklad a menší občerstvení okrašlovacího spolku. Procházka údolím Bílého potoka. Návrat autobusem v odpoledních hodinách do Brna. Vše bude přizpůsobeno skupině, vedoucí Ing. Antonín Moravec. Na výlet je nutné se přihlásit předem na recepci Botanka pro nahlášení skupiny v dopravě.

…………………………

Architektonická procházka 14. 7. 2022 – Žabobřesky

Podvečerní architektonická procházka pro seniory. Sraz v 17:00 na zastávce tramvaje Bráfova (Brno – Žabovřesky). Objevování Kolonie Nový Dům od architekta Bohuslava Fuchse a Jaroslava Grunta a dalších zajímavých domů v okolí. Trasa o délce přibližně 5km, která je přizpůsobena nárokům a možnostem skupinky. Vedoucí procházky je historička Marie Heglasová.

…………………………

Posezení u cimbálu 15. 7. 2022 – Nádvoří Radnice Brno-střed, Dominikánská 2

Přijďte si s námi užít večer plný pohody a lidové muziky! V čase od 18 – 20h.
Představí se vám sólisté Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů BROLN.
V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do společenského sálu. Vstup volný.

…………………………

Posezení u cimbálu 12. 8. 2022 – Nádvoří Radnice Brno-střed, Dominikánská 2

Přijďte si s námi užít večer plný pohody a lidové muziky! V čase od 18 – 20h.
Představí se vám sólisté Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů BROLN.
V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do společenského sálu. Vstup volný.

Před cimbálovou muzikou od 17h jsme pro Vás připravili stánek, kde vám poradíme s tablety a mobilními telefony, informační stánek se zajímavými informacemi z Brna-střed ten můžete navštívit také před muzikou a během přestávek.

…………………………

Babí léto a dědský den 21. 8. 2022 – Park Lužánky, Café Ponava

Třetí setkání nazvané Babí léto a Dědský den, festival třetího věku se bude konat v lužáneckém parku. V čase od 14 – 20h program bude zveřejněn již brzy. Zajištěna hudba a doprovodný program. Za Botanku zde bude pletení košíku z pedigu, korálkování, drátkování a poradna s mobilními telefony. Vstup volný

…………………………

Architektonická procházka 25. 8. 2022

Podvečerní architektonická procházka pro seniory. Sraz v 17:00 na zastávce tramvaje Fügnerova (Brno-sever a Černá pole). Zahájení před Kinokavárnou na náměstí SNP. Trasa o délce cca 5km, přizpůsobena nárokům a možnostem skupinky. Vedoucí procházky je historička Marie Heglasová.

…………………………

Den otevřené radnice 27. 8. 2022 – Radnice Brno-střed, Dominikánská 2

Zveme vás na další ročník Otevřené radnice, který se uskuteční v pátek od 14.00 hodin. Ani letos nebudou chybět oblíbené prohlídky budovy radnice včetně jejích temných sklepení. Dílničky z Botanky a další doprovodný program Kávéesky. Vstup volný.

https://www.brno-stred.cz/mohlo-by-vas-zajimat/sport-a-volny-cas/otevrena-radnice