Pozvánka prosinec

Nejbližší akce:

4. 12. – DRÁTKOVACÍ DÍLNA 16 – 18h – Předvánoční drátování, ozdoby na vánoční stromeček, dekorace a dárky. Na dílnu je nutné se přihlásit kvůli materiálu a vybavení. Cena 200,- tříhodinovka.

5. 12 – MALÍŘSKÝ WORKSHOP – 10 – 12:30h – Lavírovaná kresba (tuš, tuška), téma bude příroda. Cena 200,-/vstup. Na workshop je nutné přihlášení, obdržíte informace co s sebou.

7. 12. – Celodenní výlet pro seniory do předvánoční Olomouce – Sraz 6:50h hala hl. vlakového nádraží. Odjezd vlakem 7 : 18h. Prohlídka historického centra, průvodce Ing. Antonín Moravec a druhý průvodce z Olomouce. Návštěva vánočních trhů. Návrat do Brna kolem 16h. Pohodlnou obuv, teplé oblečení a svačinu s sebou, jízdné si hradí každý sám dle individuálních slev. Na výlet je nutné se přihlásit předem kvůli nahlášení skupiny v dopravě.

8. 12 – Historický seminář – 9:30h Jakub Kříž POZOR! VOJTOVA 7, KÁVÉESKA – praktický seminář zaměřený na to, jak vypadají některé historické písemné prameny z nichž se dovídáme informace o minulosti Brna a Brněnska. Výtisky a obrázky k nahlédnutí. Vstup volný.

8. 12. – VÁNOČNÍ TVOŘENÍ NA KÁVÉESCE 15 – 18hVojtova 7, Kávéeska – výroba vánočních dekorací a papírových ozdob. Vstup volný.

11. 12. Vánoční výtvarná dílna 15 – 100let – 16 – 18h – Výtvarná dílna,
Pohlednice, přáníčka a vánoční papír, PF 2024 a vánočních přání, tisk i pastely. Vánoce klepou pomalu na dveře, přípravy jsou v plném proudu. Přijďte si udělat vlastní pohlednice, přání i vánoční papír pro své milé. Osaháte si šablonový tisk, naučíte se využívat materiály, které naleznete ve svém okolí. Budete odcházet s vlastními přáníčky i originálním vánočním papírem, do kterého můžete zabalit dárečky.

Co bude potřeba za materiál: Papír tvrdosti 210-250g (lepší lehce strukturovaný, může být i více odstínů bílé) – toho bude potřeba nejvíce, je i na vyřezávání šablony, olejový pastel či voskovky, pomocný papír (postačí kancelářský), 2 ks lepenky (1,5 mm tloušťka a B1 velikost), rydla či jehly, řezák (vysouvací/lámací nůž), tužky, nůžky, tuš, knihařská kost, perko, akrylové barvy, houbičky na nádobí, balicí papír

Vstup zdarma. Na dílnu je nutné se přihlásit kvůli materiálu.

13. 12. – Vánoční zpívání pro seniory s malým občerstvením. 16:45 – 18:15. Zpívání u klavíru, koledy, lidové písně, šlágry i country.