Zdravotní cvičení s Andreou

Lektor: Andrea Korandová

Díky mému vzdělání fyzioterapeutky jednotlivé cviky vybírám z široké řady fyzioterapeutických technik. Od jednoduchých strečinkových cviků, přes cviky zaměřující se na aktivaci svalů hlubokého stabilizačního systému páteře, kterými zpevňujeme naše tělo ,,zevnitř“, balanční cviky, prvky z jógy, Pilates až po metody vycházející z vývojových poloh umožňující oslovit naše tělo jako celek. Mezi ty patří např. akrální koaktivační terapie (ACT), na kterou mám certifikaci. Na kurzu se mnou můžete konzultovat Váš zdravotní stav a nemusíte se bát cvičit ani v případě, že máte určitá zdravotní omezení. Jednotlivé lekce se snažím dělat pokaždé trošku jiné, vždycky však dodržuji správnou kontinuitu cvičení a dbám na jejich komplexnost tak, aby obsahovaly všechno důležité. Občas na konec lekce zařadím krátkou vědomou relaxaci nebo nácvik správného ergonomického zvedání se z podložky.

Co budete na cvičení se mnou potřebovat: ručník, pohodlné kalhoty, tričko, ponožky (pokud máte, protiskluzové). Pokud Vám bývá více zima, vezměte si i lehkou mikinu, kterou můžete sundat až po chvíli cvičení. S sebou si doporučuji vzít také vodu.

Více informací a přihlášky na: www.cvicimprozdravi.cz

Tel: 723 931 810

Fyzioterapeutické semináře pro těhotné „nejen o cvičení“

Během pětihodinového semináře se naučíte nejen vhodné cviky pro období těhotenství, techniku dýchání k porodu, ale také získáte komplexní přehled toho, co Vám dnešní fyzioterapie v době těhotenství nabízí. Dozvíte se, jaké pohybové aktivity jsou vhodné v těhotenství, které cviky raději vynechat, jak vykompenzovat fyzické změny, které s sebou těhotenství přináší a jak je to s pánevním dnem v těhotenství. Ukážeme si šátkování bříška. Vyzkoušíte si, zda nemáte diastázu břišní. Naučíte se, které části těla jsou klíčové pro správné držení těla. Seminář proběhne v malé skupině max 6 účastnic umožňující individuálnější přístup. Na seminář je nutné přihlásit se předem u lektorky semináře nebo na recepci. Na seminář bude navazovat na začátku června seminář věnující se poporodnímu období. I ten je možný navštívit ještě v těhotenství. Absolvováním obou získáte kompletní informace, které Vás provedou péčí o sebe samé z pohledu fyzioterapie v období očekávání miminka a po jeho porodu. Termíny budou uvedeny.