MYANMAR (BARMA)

Pojďme se podívat do Myanmaru. Možná tuto zemi znáte pod jejím britským názvem Barma. Je to jedna z asijských zemí, která je nejvíce oddaná Buddhismu. Hranice Myanmaru se pro turisty otevřely poměrně nedávno, a tak je to ještě „turisticky nezkažená“ země, kde můžete zažít neuvěřitelné zážitky s místními lidmi v oblastech, kde ještě nedávno probíhala občanská válka.

Myanmar je jedním z našich favoritů a všem doporučujeme návštěvu. My jsme tuto zemi navštívili v roce 2016 a už v té době se všude s velkou rychlostí stavěly hotely pro turisty, takže pokud chcete tuto zemi zažít co nejvíce autenticky, pospěšte si tam. Přikládáme mapu a fotky z našeho anglického blogu, odkazy a zážitky ostatních, které jsme našli na internetu. Naše zážitky jste už slyšeli v létě, tak můžete alespoň srovnat :).


Barmské centrum

Obecně prospěšná společnost Barmské centrum Praha byla založena barmskou komunitou v České republice spolu s podporovateli Barmy. Jejím posláním je přispět k demokratizaci Barmy, dodržování lidských práv a zlepšení situace lidí v Barmě a v exilu.

Tipy na cestování

Podívejte se na blog cestovatele Kuby Vengláře, který Myanmaru věnoval jeden ze svých příspěvků na blogu. Sepsal tak praktického průvodce, který lidem usnadní náročnou orientaci v místních podmínkách.


Myanmar – země tisíce pagod, dokument Petra Mazáče

MyanmaTravel Journal (172) – S Davidem Švejnohou v Barmě/Myanmaru


Populární hudba

Tradiční hudba